"Żyjmy z pasją" w Toruniu - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

"Żyjmy z pasją" w Toruniu

Data publikacji 16.10.2017

Przemarsz z Bulwaru Filadelfijskiego na Rynek Staromiejski, wspólne tańce, śpiewy i wiele innych atrakcji- tak we wczorajszym happeningu profilaktyczno-edukacyjny „Żyjmy z pasją” bawiły się dzieci, młodzież i wszystkie grupy zawodowe, którym życie i zdrowie wolne od uzależnień leżą na sercu. Gości ze sceny witali Prezydent Miasta Torunia, Komendant Miejski Policji oraz przedstawiciele władz oświaty.

28.09.2017 Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski , funkcjonariusze z Wydziałów  Prewencji i Ruchu Drogowego z Torunia i Bydgoszczy  wzięli udział w happeningu sympatyków PaT  czyli programu profilaktycznego Komendy Głównej Policji w Warszawie. Uczestnicy happeningu zebrali  się około  godz. 11:00 na Bulwarze Filadelfijskim, skąd później przemaszerowali - w korowodzie z transparentami i  przy akompaniamencie szkolnej orkiestry z Samochodówki - w kierunku Rynku Staromiejskiego, gdzie zaplanowano najważniejsze wydarzenia.

"Żyjmy z pasją" to hasło przewodnie tegorocznego akcentu na mapie wydarzeń PaT. Prezentacja alternatywnych form spędzania wolnego czasu to zawsze działania związane z tak zatytułowanym przedsięwzięciem. Happening profilaktyczno-edukacyjny jest skierowany do młodzieży. Chodzi o to, żeby pokazać, że można doskonale się bawić bez wszelkiego rodzaju używek i promocję zdrowego stylu życia. Takie jest główne przesłanie programu "Profilaktyka a Ty", w ramach którego organizowane jest czwartkowe wydarzenie.

 Program przygotowany przez młodzież i ich opiekunów był bardzo bogaty. Aby tradycji stało się zadość odtańczono  "Belgijkę" i odśpiewano hymn Pat-u. Młodzieży towarzyszył prezydent Torunia Michał Zaleski, który powitał wszystkich zgromadzonych na Rynku Staromiejskim. Wśród atrakcji organizatorzy przewidzieli  koncert absolwentki toruńskiej "Ósemki" Julii Kicińskiej, program taneczno-akrobatyczny Studia Tańca WIR Cheerleaders Rytm-x z Torunia, pokazy taneczne grupy cheerleaderek Studia Tańca Defense", warsztaty tańca irlandzkiego, a także liczne konkursy. Uczestnicy oczywiście mogli liczyć na spotkania z przedstawicielami policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i straży miejskiej, które wokół sceny rozstawili swoje punkty informacyjne. Były  też zawody w przeciąganiu liny. Rozstrzygnięto również  konkurs na najlepszy okrzyk profilaktyczny, do którego przystąpiło wiele toruńskich szkół. Podczas happeningu prezentowały się różne stoiska takie jak Caritas, Fundacja „Mam marzenie", Młodzieżowy Dom Kultury, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ Dom Harcerza", zespół taneczny DEFENS oraz Związek Strzelecki Rzeczpospolitej. Impreza z Rynku Staromiejskiego o godz. 14.30 przeniosła się do pobliskiego "Domu Harcerza", gdzie odbyła  się Konferencja Dobrych Praktyk. Tam przewidziano m.in. dyskusję dotyczącą działań związanych z kontynuacją profilaktyki na rzecz dzieci i młodzieży w naszym mieście.

Tekst: Wojciech Chrostowski/KMP Toruń
Fot. Impresariat PaT

Powrót na górę strony