"Moda na życie bez uzależnień - życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy" - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

"Moda na życie bez uzależnień - życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy"

Data publikacji 01.06.2017

Z takim przesłaniem zorganizowano na terenie gminy Stawiszyn w powiecie kaliskim „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Impreza została zorganizowana w centrum miasta przez grupę PaTPort „Stawiszyńscy Pionierzy”. W „Zrywie Wolnych Serc” uczestniczyli m.in. uczniowie, nauczyciele, policjanci oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Stawiszynie. W niebo poszybowały kolorowe balony na znak serc wolnych od nałogów.

Przedsięwzięcie przeprowadzone w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, ściągnęło ponad 300 uczniów Zespołu Szkół w Stawiszynie. Uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta z plakatami skandując hasła promując zdrowy styl życia. „To Ty wybierasz”, „Nie uciekaj od problemu – rozwiąż go”, „Dopalaczom mówimy nie”, to kilka z przygotowanych przez młodzież sentencji, które towarzyszyły tego dnia młodzieży. Impreza rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu PaT. Uczniowie przygotowali występ artystyczny związany z profilaktyką uzależnień. Piosenkom, wierszom, hasłom nie było końca.

Punktualnie o godzinie 12.00 odczytana została odezwa społeczności PaT skierowana do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych:

„Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą...”.

Uczestnicy wspólnie wykonali „Zryw Wolnych Serc”. Przez 60 sekund, wszyscy jednocześnie wystukiwali rytm serca, który jest symbolem protestu przeciwko uzależnieniom i przemocy. Następnie w niebo poszybowały kolorowe balony na znak promowania mody na życie wolne od uzależnień .

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i ogromne zaangażowanie. Pokazaliśmy że jesteśmy razem i mówimy stanowcze NIE uzależnieniom i przemocy !

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony